fbpx
Trollhättan / Centrum

Kungsgatan 64

Slutpris:
1 075 000 kr
Boarea:
66 kvm
Antal rum:
2 (1 sovrum)
Våning:
1 av 6
Byggår:
1991

TVÅA MED INGLASAD BALKONG I VÄLSKÖTT FÖRENING!

  • Hiss
  • Välskött förening
  • Källarförråd
  • Inglasad balkong
  • Uteplats i föreningen
  • Nära kanalen

Varmt välkommen till Kungsgatan och denna trevliga bostadsrätt om två rum och kök i välskötta och attraktiva HSB Brf Eklövet!

Här finner ni en bostadsrätt som erbjuder ett praktiskt läge på första våning och med uteplatsmöjlighet på föreningens innergård och en trevlig inglasad balkong.

Bostadsytan disponeras över ljust kök med matplats, hall med förvaring i klädkammare, badrum med tvättmaskin och torktumlare samt sovrum med garderober och ett rymligt vardagsrum. Från vardagsrummet nås den inglasade balkongen.

HSB Brf Eklövet erbjuder praktiskt boende med hiss i huset och i föreningen finns det även övernattningsrum att hyra. Här finner ni en trevlig innergård med uteplats och från bostaden har man ett stenkast till kanalens alla fina promenadstråk.

Varmt välkommen med din visningsanmälan redan idag!

Karta

Sålda