Trollhättan / Karlstorp

Karlstorpsvägen 99

Slutpris:
800 000 kr
Boarea:
69.5 kvm
Antal rum:
3 (2 sovrum)
Våning:
1 av 3
Byggår:
1964

VÄLSKÖTT TREA MED TOPPENLÄGE I OMRÅDET OCH HÄRLIG INGLASAD BALKONG MED VY MOT GRÖNOMRÅDE!

  • Inglasad balkong
  • TV & internet i avgiften
  • Gott om förvaring
  • Välskött förening
  • Praktiskt läge intill parkering
  • Innergård med flera uteplatser

Varmt välkommen till Karlstorpsvägen och denna möjlighet att förvärva en välskött bostadsrätt om tre rum och kök i familjevänliga Karlstorp!

Här bor du med lugnt läge, längst in i området och med fridfull vy mot grönområde och praktiskt beläget med föreningens parkering precis intill. Till bostadsrätten hör gott om förvaring med två förråd i entréplan, ett mindre och ett större lägenhetsförråd.

Bostadsytan praktiskt planerad med välkomnande hall med inbyggd förvaring, två sovrum, ljust vardagsrum, kök med plats för matbord samt ett helkaklat badrum komplett med toppmatad tvättmaskin. Från vardagsrummet når du bostadens ”extrarum” - en möblerbar inglasad balkong med trevlig morgonsol och härlig vy mot skogsparti!

Här på Karlstorpsvägen bor du i en stabil och trivsam förening som erbjuder en mängd bekvämligheter: parkering i området, en lummig innergård med grillplats, lekplats för barnen, moderna tvättstugor samt ett eget gym för de boende. Det finns även ett miljöhus i direkt anslutning till parkeringen för smidig källsortering.

I Karlstorp bor du bekvämt med närhet till såväl skola, förskola, pizzeria som mataffär och trevliga grönområden. Det finns utmärkta gång, cykel- och bussförbindelser som snabbt tar dig in till centrum.

Missa inte detta toppenläge - varmt välkommen att kontakt oss med din visningsanmälan redan idag!

Karta

Sålda