Trollhättan / Kaggetorp

Kaggetorpsvägen 189

Slutpris:
1 475 000 kr
Boarea:
93.5 kvm
Antal rum:
3 (2 sovrum)
Våning:
1 av 2
Byggår:
1981

FINT RENOVERAD TREA I MARKPLAN!

  • Renoverat kök och badrum
  • Uteplats på fram och baksidan
  • Tvättdel i badrum
  • Garage i länga
  • Lugnt område
  • Internet och tv ingår

Här finns nu chansen att förvärva denna fina trerumslägenhet i markplan i välskötta och omtyckta HSB Brf Silvertärnan!

Bostaden har ett smakfullt renoverat kök och ett fräscht helkaklat badrum från 2022/2023. Dessutom två rymliga sovrum, bra förvaringsutrymmen samt vardagsrum med utgång till altan och trädgård på husets baksida. I avgiften till föreningen ingår också internet 250/250 och garageplats i garagelänga.

Som boende i Brf Silvertärnan finns det tillgång till en trevlig samlingslokal, ett gästrum att hyra för besökande samt en gemensam bastu.

Här på Kaggetorp bor ni naturnära beläget med fina motionsspår, lekplatser och pulkabacke runt knuten. I närområdet finns förskola, skola, välsorterad mataffär, minilivs/pizzeria, busshållplats och cykelbana som leder in till Resecentrum och Trollhättans centrum.

Varmt välkommen med din intresseanmälan redan idag!

Karta

Sålda